Håndbold for børn U2 - U13

Årgang fra 2011 - 2022

Træner:
Rikke Steendahl

Vi begynder med fælles sangleg/dans.
Hallen fyldes med bolde og legesager, som udfordre balance og koordinator.

Børnene har en forælder med på banen og tager tingene i eget tempo. Der er plads til hver enkeltes ønsker og behov.

Hallen er fuld af leg og glade børn

Kom og vær med.

Træningstider:
Kontakt træneren

Kontakt:
Hvis du er interesseret, så kontakt:

Rikke Stendahl
rikkestendahl@hotmail.com

Træner:
Nana Villadsen
Marc Dal Hende

Kom omklædt iført indendørssko og mød op i god tid, så du er klar til træningsstart.

Træningstider:
Kontakt trænerne

Kontakt:
Hvis du har spørgsmål, så kontakt:

Nana Villadsen
27 63 94 37
nanavilladsen@hotmail.com

Træner:
Rebekka Bloch-Sørensen 
Charlotte Krog Hansen
Søren Kristensen

Kom omklædt iført indendørssko og mød op i god tid, så du er klar til træningsstart.

Træningstider:
Kontakt trænerne

Kontakt:
Hvis du har spørgsmål, så kontakt enten:

Rebekka Bloch-Sørensen
51 90 58 53
rebekkab-s@hotmail.com

Charlotte Krog Hansen
60 38 16 34
charlottetkrog@gmail.com

Søren Kristensen
31 50 14 75
Sorenkristiansen@gmail.com 

Træner:
Mads Laursen
Niels Gers-bo Møller

Kom omklædt iført indendørssko og mød op i god tid, så du er klar til træningsstart.

Træningstider:
Kontakt trænerne

Kontakt:
Hvis du har spørgsmål, så kontakt:

Niels Gers-bo Møller
51 29 11 90
m-Niels@hotmail.com

Mangler trænere for U8 piger

Kontakt evt.:

Søren Borg
20466906
ungdomsformand@dhg.dk

Trænere: 
Charlotte Caspersen
Rebekka Bloch-Sørensen

Kom omklædt iført indendørssko og mød op i god tid, så du er klar, når træningen starter.

Træningstider:
Kontakt trænerne

Kontakt:
Hvis du har spørgsmål, så kontakt enten:

Charlotte Caspersen
51 23 24 04
ccaspersen84@gmail.com

Rebekka Bloch-Sørensen
51 90 58 53
rebekkab-s@hotmail.com

Trænere:
Søren Borg
Hans Christian Jørgensen
Rikke Stendahl
Anja Jacobsen

Kom omklædt iført indendørssko og mød op i god tid, så du er klar, når træningen starter.

Træningstider:
Kontakt trænerne

Kontakt:
Hvis du har spørgsmål, så kontakt enten:

Søren Borg
20 46 69 06
ungdomsformand@dhg.dk

Hans Christian Jørgensen
81 71 54 31
Hans.pauli44@gmail.com

Rikke Stendahl
rikkestendahl@hotmail.com


Trænere: 
Maria Thingholm
Rikke Skaarup Schjødt
Jacob Augustinus Bagger
Jan Hvedstrup

Kom omklædt iført indendørssko og mød op i god tid, så du er klar til træningsstart.

Træningstider:
Kontakt trænerne

Kontakt:
Hvis du har spørgsmål, så kontakt enten:

Maria Tingholm
29 16 27 16
mariathingholm@hotmail.com

Rikke Skaarup Schjødt
22 12 48 06
rsc@sum.dk

Jacob Augustinus Bagger
20 19 87 75
Jab@tasfo.dk

Jan Hvedstrup
40213720
J.hvedstrup@gmail.com

Trænere: 
Kasper Givskov
Kasper Storm
Rasmus Groth
Casper Andrup Larsen
Brian Voigt Andersen

Kom omklædt iført indendørssko og mød op i god tid, så du er klar til træningsstart.

Træningstider:
Kontakt trænerne

Kontakt:
Hvis du har spørgsmål, så kontakt enten:

Kasper Givskov
26 39 59 15
kaspergivskov@hotmail.com

Kasper Storm 
30 22 62 62
Ks@stormhandwerk.dk

Rasmus Groth 
22 42 35 68
rasmus.groth90@gmail.com

Casper Andrup Larsen
61 68 55 60
casper@kavacaca.dk

Brian Voigt Andersen
92 82 61 49
Famvoigtandersen@gmail.com

Trænere: 
Nanna Clausen
Pernille Lauritsen
Emilie Hansen
Kathrine Andresen Petersen
Martin Lange
Sofie Lundsgaard
Ditte Augustinus
Thomas Boysen

 

Kom omklædt iført indendørssko og mød op i god tid, så du er klar til træningsstart.

Træningstider:
Kontakt trænerne

Kontakt:
Hvis du har spørgsmål, så kontakt enten:

Nanna Clausen
30 54 81 05
Nanna.magic@hotmail.com

Pernille Lauritsen
60 24 52 30
pernille.lauritsen@hotmail.com

Emilie Hansen
26 88 55 10
Millesh@hotmail.com

Kathrine Andresen Petersen
22 13 10 62
kathrine.a.petersen@outlook.dk

Martin Lange
22 74 71 66
mlange@post.tele.dk

Sofie Lundsgaard
22 26 91 19
Sofie-lundse@hotmail.com

Ditte Augustinus
26793944
Ditteaugustinus@icloud.com

Trænere: 
Stinne Bossen
Steffen Ludvigsen
Rune Mygind Mieritz
Julius Becker

 

Kom omklædt iført indendørssko og mød op i god tid, så du er klar til træningsstart.

Træningstider:
Kontakt trænerne

Kontakt:
Hvis du har spørgsmål, så kontakt enten:

Stinne Bossen
31 16 13 09
Stinnebossen@gmail.com

Rune Mygind Mieritz
61 30 85 89
rune_mygind_mieritz@hotmail.com

Håndboldskole 2018
Klubtur 2018
previous arrow
next arrow

Træningssteder

Klik på knappen nedenfor, og adressen åbner i google maps

Støt vores sponsorer - de støtter os

Energi Fyn
GardinHuset
albani
Comfort tours
danske-bank-logo-photos
DCM
download
fahlen-skilte
Fællinggaard
hansson_knudsen
Intersport
kvickly-mobillogo
middelfartsparekasse
rarkitekter
ronald-carlsen
SanderumVVS
madsens-handvrker-service
Kristiansdal
Roulunds-Braking-Medlemsvirksomhed
Tante Rosa Blomster